Saugi kaimynystė

Darbai, kuriuos Jūs ir Jūsų kaimynai gali padaryti, kad gyventumėte saugiai:

  1. Susipažinkite su savo kaimynais. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos surasti, užsirašykite kaimynų duomenis.
  2. Jūsų teritoriją (Sviliškių g.) prižiūri Vilniaus apskrities vyriausiojo polcijos komisariato Vilniaus miesto šeštasis policijos komisariatas (Šeškinės g. 30, Vilnius, tel. 271 6502) Susitarkite policijoskomisariato atsakingais darbuotojais dėl susitikimo.
  3. Pasiruoškite šiam susitikimui, užpildydami pasiūlytą testą, aptarkite jį su kaimynais ir parodykite pareigūnei. Pasirašykite saugios kaimynystės sutartį, kurią pasiūlys pareigūnė.
  4. Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu su kaimynais aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti kartu su policijos bei seniūnijos darbuotojais, ir jiems jį pateikite.
  5. Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingus kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas jūsų gyvenamojoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.
  6. Išvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Grafitai, šiukšlės, apgriuvę pastatai, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas kilti nusikaltimams. Kreipkitės į seniūną ar tam tikrą savivaldybės padalinį prašydami jų pagalbos išspręsti šias problemas.
  7. Suderinkite su kaimynais (ir DNSB “VIP Šilaičiai), parinkite vietą ir pakabinkite stendą su saugios kaimynystės ženklu. Jis informuos potencialius nusikaltėlius, kad namą ir kiemą saugo vieningi ir budrūs kaimynai.
  8. Pasikonsultuokite su policijos, seniūnijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą ir inicijuokite jų įgyvendinimą.

Atminkite, kad vieningi ir budrūs kaimynai gyvena saugiai. Kurkite saugios kaimynystės grupes!

SAUGI KAIMYNYSTĖ – tai JŪSŲ ir kaimynų bendradarbiavimas su policija bei savivaldybe, stiprinant saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje.Saugi kaimynystė2